Drobečková navigace

Obec Blatec > Aktuality > Vyjádření k navýšení autobusových spojů pro Blatec

Vyjádření k navýšení autobusových spojů pro BlatecVážený pane starosto,

reagujeme tímto na Váš dopis ze dne 2. 7. 2019, kterým připomínkujete jízdní řády veřejné linkové dopravy.

Vaše podněty se týkají zastavování v zastávce Blatec,náves namísto Blatec,rozc. u celkem tří spojů. Tato linka, aby byla pro cestující atraktivní, musí být rámcově konkurenceschopná individuální automobilové dopravě. S ohledem na tuto skutečnost spoje linky zastavují převážně na hlavní komunikaci II/435 a do místních částí Dubu nad Moravou, jako jsou Tučapy, Bolelouc nebo právě do obce Blatec zajíždějí zpravidla pouze spoje školní nebo pro starší občany, které prodloužení jízdní doby od jízdy veřejnou dopravou neodradí.

U spoje 16 linky 920500 zajížďku do obce s platností od 15. 12. 2019 zajistíme. Dojde k prodloužení jízdní doby, nicméně u starších cestujících je toto akceptovatelné (nedochází k přesunu cestujících na IAD), vzdálenost více než jeden kilometr u starších cestujících opravdu není docházkovou vzdáleností.

U spoje 1, 30 a 34 však o zajížďce do obce Blatec neuvažujeme. Důvodem je nežádoucí prodloužení jízdní doby v době přepravní špičky a také vysoká pravděpodobnost generování zpoždění výjezdem na komunikaci II/435. Cestující mají možnost využít ještě vlak – ráno spoj Os 3702 s odjezdem v 4:36 ze zastávky Blatec a příjezdem v 4:48 do zastávky Olomouc,hl.n., odpoledne je možné využít spoj Os 3727 s odjezdem v 14:33 ze zastávky Olomouc,hl.n. s příjezdem v čase 14:44 do zastávky Blatec nebo spoj Os 3729 s odjezdem v 15:33 ze zastávky Olomouc,hl.n. s příjezdem v čase 15:44 do zastávky Blatec.

Děkujeme Vám touto cestou za spolupráci a pochopení.

S pozdravem

Iveta SPÁČILOVÁ

odborný dopravní referent

odbor řízení dopravy a dopravních systémů


Vyhledat v textu

18. 9. Kryštof

Zítra: Zita

Olomoucký kraj finančně podpořil nákup vybavení pro JSDH Blatec

Návštěvnost stránek

286628