Drobečková navigace

Obec Blatec > Aktuality > Hlášení MR 26.5.2017

Hlášení MR 26.5.2017



Jako další z opatřeních pro ochranu životního prostředí a spodních vod získala naše obec nádoby pro ukládání upotřebeného fritovacího oleje. Dvě z těchto nádob, které jsou označené a jsou stejného tvaru jako nádoby – popelnice – na komunální odpad, jsou umístěny před prodejnou Hruška. Upotřebený fritovací olej se do nich ukládá v uzavřených PET lahvích, v žádném případě se do nich nesmí vylévat. Nádoby budou sběrovou službou vyprazdňovány vždy po jejich naplnění.

 

Rio de Blatec ve včerejším zápase 9. kola soutěže v malé kopané porazilo na domácím hřišti celek FC Podlas 9:5. Za náš tým byl šestkrát autorem branky František Zaorálek, dvakrát se trefil Zdenek Brzobohatý a jeden gól přidal Martin Smyčka. V příštím desátém kole se naši hráči střetnou ve čtvrtek 1. června od 20:15 s týmem SK Holice.

 

Příští sobotu 3. června se na fotbalovém hřišti v Blatci uskuteční tradiční kácení máje. Sobotní odpoledne bude od 14:00 hodin věnováno hrám a soutěžím dětí. V 17:00 hodin nastoupí na hřiště naši fotbalisté Muži TJ Blatec a odehrají zápas 25. kola mistrovské soutěže s týmem Sokol Majetín. Po ukončení tohoto utkání kolem 19:00 hodin proběhne ukázka požárního útoku v podání žen SDH Blatec. Kolem 20:00 hodiny bude slavnostně skácena májka, následovat bude taneční zábava a kolem 22:00 hodiny ohňostroj. Uvedené časy jsou pouze orientační.

 

Mikroregion Království pořádá pro žáky 1. stupně základních škol „Atletickou olympiádu mikroregionu Království“, která se koná ve čtvrtek 8. června od 8:30 hodin na hřišti základní školy ve Velkém Týnci. Soutěž bude probíhat ve dvou kategoriích a to v kategorii A určené pro 1. až 3. ročník a v kategorii B určené pro 4. a 5. ročník základních škol. Žáci budou soutěžit ve sprintu na 50 m, ve skoku dalekém, v hodu kriketovým míčkem a ve vytrvalostním běhu. Bližší informace k atletické olympiádě žáků jsou na plakátech ve vývěskách a na webových stránkách obce.


Vyhledat v textu

14. 11. Sáva

Zítra: Leopold

VE FOTOGALERII:

Stavění máje 2017 a naše čarodějnice.

Ohodnoťte, čeho si ve svém životě nejvíce ceníte?
a) přátelství
  
 1197
b) rodina
  
 693
c) láska
  
 535
d) společenské postavení a kariéra
  
 1591
e) peníze
  
 496
f) náboženství
  
 543

Návštěvnost stránek

271166